Wspólnie z naszymi koleżankami i kolegami z Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki Sieć Badawcza Łukasiewicz, a także Materia Nova z Belgii opublikowaliśmy najnowsze wspólne badania nad technologią pasywowanego Al2O3, interkalowanego wodorem, quasi-swobodnego epitaksjalnego grafenu wytwarzanego na potrzeby konstrukcji czujnika pola magnetycznego do pracy w trudnych warunkach środowiskowych. Czujnik potrafi działać w zakresie temperatur od 305 K do 770 K, z niezwykłą czułością i stabilnością.
Pełny tekst artykułu znajduje się >>> TUTAJ <<< opublikowany w otwartym dostępie.
Grafen to obiecująca platforma 2D do wysokotemperaturowej diagnostyki magnetycznej i systemów kontroli w tak wymagających zastosowaniach jak diagnostyka pola magnetycznego okalającego plazmę wytwarzaną w przyszłych nowoczesnych reaktorach termojądrowych typu TOKAMAK.
To właśnie ta przyświecająca nam motywacja aplikacji tego materiału była głównym tematem prezentacji podczas odbywającej się niedawno konferencji 9th Polish Conference „Graphene and other 2D materials”. W ramach wykładu zaproszonego przedstawiliśmy tam temat:
w którym zakreśliliśmy perspektywę przyszłych zastosowań nowoczesnych 2D materiałów węglowych w elektronice zdolnej spełnić warunki pracy jednostek jądrowych. Opowiedzieliśmy też szeroko o wstępnych badaniach, które prowadzimy w tym kierunku wspólnie z innymi jednostkami naukowymi w kraju i zagranicą.
Po kilka zdjęć z tego wydarzenia zapraszamy do naszej >>> GALERII <<<